3 paprasti būdai kaip išvalyti kraują iš čiužinio

Panašiai kaip raudonojo vyno ir kavos dėmės, skysto ar sudžiuvusio kraujo dėmė gali būti sunkiai pašalinama. Dėl šios priežasties, dalinamės savo valymo ekspertų patarimais kaip pašalinti kraują be profesionalių čiužinių valymo paslaugų. Visgi, nepamirškite, kad valydami patys, rizikuojate medžiagą dar labiau ištepti. Tad, norint pilnai apsisaugoti, rekomenduojame iškviesti mūsų valymo specialistus.

Kraujo šalinimo iš čiužinio paslaugos

Čiužinio valymas

Turinys

Kaip išvalyti kraują iš čiužinio

Kaip ir kitos dėmės, kraujas geriausiai išsivalo tuomet, kai yra valoma iš karto – tik užlašėjus ant čiužinio. Tačiau, jeigu nutinka taip, kad valyti iš karto negalite (tarkime, įsipjovėte į pirštą ir tikrai yra svarbiau pirma sustabdyti kraujavimą), vilties nepraraskite. Taikykite vieną iš žemiau paminėtų valymo metodų keletą kartų, kol nešvarumai išnyks. Jei po keletos kartų nepranyksta, rekomenduojame užsisakyti čiužinio valymo paslaugą.

Čiužinys su išvalyta kraujo dėme

Metodas nr. 1: Plovimo tirpalas

  1. Jei kraujas išdžiūvo, pradžiai perbraukite jį minkštų šepetėliu, kad suardytumėte dėmę.
  2. Sumaišyktie vieną šaukštą bekvapio skysto indų ploviklio su dviem puodeliais šalto vandens. Švariu baltu skudurėliu nuvalykite dėmę plovimo tirpalu.
  3. Sausinkite, kol skystis susigers. Kartokite, kol dėmė išnyks, tada kempine nuvalykite vietą šaltu vandeniu ir nusausinkite.
  4. Jei dėmė neišnyksta, pabandykite sumaišyti vieną šaukštą amoniako su puse puodelio šilto vandens. Kempine ištepkite dėmę tirpalu ir sausinkite, kol skystis susigers. Tuomet pavalykite šaltu vandeniu ir sausinkite kol išdžiūs.

Kraujo šalinimo iš čiužinio paslaugos

Čiužinio valymas

Metodas nr. 2: vandenilio peroksidas

Užuot pasikliovę sandėliuke esančiais valikliais, tokiais kaip kepimo soda ar actas, atsidarykite vaistinėlę ir pasiimkite vandenilio peroksido. Tuomet, atlikite žemiau pateiktus veiksmus žingsnis po žingsnio.

  • Pirmiausia, patepkite vandenilio peroksido nematomoje vietoje ant čiužinio, kad įsitikintume, jog jis nekeičia čiužinio spalvos
  • Jei nepastebite jokių spalvos pakitimų, pamirkykite vatos tamponėlį į vandenilio peroksidą ir atsargiai pavalykite kraujo dėmę.
  • Drėgnu skudurėliu nuplaukite vandenilio peroksidą ir išždiovinkite čiužinį.
  • Jeigu kraujo dėmė išliko, pakartokite veiksmą keletą kartų.

Metodas nr. 3: specialus dėmių valiklis

Jeigu labiau mėgstate naudoti specialius valiklius, o ne kurti savo tirpalus nuo nulio, parduotuvėje galite įsigyti specialaus valiklio, skirto kraujo dėmių šalinimui nuo čiužinio. Dažniausiai, tokio tipo valiklius reikia skiesti vandeniu (šią informaciją galite rasti ant pakuotės). Tuomet, neretai valiklis turi būti užtepamas ant kraujo dėmės ir paliekamas penketai minučių, prieš nuvalant sausu skudurėliu. Šie valikliai dažniausiai yra universalūs ir tinka ne tik kavos, vyno, šlapimo dėmėms, bet kartais net ir dulkių erkučių valymui iš čiužinio.

Ką daryti, jeigu kraujo dėmės iš čiužinio pašalinti nepavyksta?

Kraujo šalinimo iš čiužinio paslaugos

Čiužinio valymas

Tokiu atveju, rekomenduojame kviesti mūsų čiužinių valymo specialistus, kurie turi visą reikiamą įrangą ir gali greitai bei efektyviai pagelbėti. Nuorodą į paslaugos puslapį galite rasti šio straipsnio pradžioje.

Vis dėlto, kartais nutinka ir taip, kad kraujo dėmė ant čiužinio tampa nebeįveikiama ir medžiaga būna nebeišvaloma. Jeigu taip nutiktų, kad su esama dėme nesusigyventumėte ir nuspręstumėte keisti čiužinį, atsikratykite senuoju tinkamai!

Nepalikinėkite čiužinių prie bendro naudojimo konteinerių, vežkite čiužinį į tam skirtas didelių gabaritų atliekų aikšteles. Jeigu nežinote kaip tai padaryti, rekomenduojame skaityti mūsų ekspertų parengtą gidą kur išmesti seną čiužinį. Straipsnyje rasite atsakymus į visus rūpimus klausimus bei sužinosite, kur rasti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles visoje Lietuvoje.

Straipsnio autorius

Gintaras Švara – valymo ekspertas, kuris domisi naujausiomis valymo tendencijomis. Gintaras rengia įvairius straipsnius valymo temomis, ruošia gidus kaip valyti vienas ar kitas dėmes, dalinasi įvairiais patarimais – kokią įrangą ar priemones pasirinkti, kad išgauti didžiausią efektyvumą.

Siųsti užklausą