Plaukų šepečio valymas: 5 lengvi žingsniai

Plaukų šepečio valymas yra labai svarbus tiek šepečio ilgaamžiškumui, tiek jūsų plaukų sveikatai palaikyti.

Laikui bėgant ant šepečio šerelių ir pagrindo kaupiasi plaukai, produktų likučiai ir natūralūs aliejai. Reguliarus valymas neleidžia šioms sankaupoms patekti ant plaukų ir galvos odos.

Patarimais, kaip tinkamai išvalyti plaukų šepetį, kad šis išliktų visada švarus, su mumis dalinasi cik.lt – naujausių plaukų kirpimų apžvalgininkų komanda.

Turinys

Plaukų šepečio valymas

1. Pašalinkite įsivėlusius plaukus

Pirmiausia pašalinkite šereliuose įstrigusius plaukus. Pirštais arba šukomis švelniai pakelkite plaukus. Jei plaukai susiviję, mažomis žirklutėmis juos iškirpkite, saugodamiesi nepažeisti šerelių.

2. Paruoškite valymo tirpalą

Tada paruoškite valymo tirpalą. Sumaišykite šiltą vandenį su keliais lašais švelnaus šampūno arba muilo. Venkite naudoti aštrius chemikalus, nes jie gali pažeisti šepečio medžiagas. Jei turite medinį šepetį, tokiu atveju įsitikinkite, kad vandens būtų nedaug ir mediena neperšlaptų.

3. Padenkite šepetį valymo tirpalu

Į muiluotą vandenį įmerkite dantų šepetėlį arba nedidelį valymo šepetėlį. Nušveiskite plaukų šepečio pagrindą ir šerius, pašalindami susikaupusius produktus ir riebalus. Šepetėlius su paminkštintais pagrindais valykite atsargiai, kad nepažeistumėte paminkštinimų.

4. Nuplaukite šepetį vandeniu

Po šveitimo šepetį kruopščiai nuplaukite po tekančiu vandeniu, kad pašalintumėte muilo likučius. Nuplaukite vandens perteklių ir švariu rankšluosčiu nusausinkite šepetį. Jei šepetys turi medinę rankeną, venkite per didelio vandens poveikio ir greitai jį išdžiovinkite, kad nepažeistumėte medienos.

5. Palaukite kol plaukų šepetys išdžius

Prieš vėl naudodami šepetį leiskite jam visiškai išdžiūti. Padėkite jį šeriais žemyn ant rankšluosčio gerai vėdinamoje patalpoje. Taip užtikrinsite, kad drėgmė išgaruotų ir būtų išvengta pelėsio augimo.

Reguliariai valykite plaukų šepetį

Dažnai naudojant plaukų šepetį, idealiai jį valyti reikėtų bent kartą per savaitę. Jei kasdien naudojate plaukų formavimo priemones, šepetį gali tekti valyti dažniau. Reguliari priežiūra prailgina šepečio tarnavimo laiką, o jūsų plaukai išlieka švarūs ir sveiki.

Straipsnio autorius

Gintaras Švara – valymo ekspertas, kuris domisi naujausiomis valymo tendencijomis. Gintaras rengia įvairius straipsnius valymo temomis, ruošia gidus kaip valyti vienas ar kitas dėmes, dalinasi įvairiais patarimais – kokią įrangą ar priemones pasirinkti, kad išgauti didžiausią efektyvumą.