Kur išmesti seną čiužinį?

Kad ir kokį gerą čiužinį turėtumėte, anksčiau ar vėliau ateina laikas su juo atsisveikinti. Yra ne viena to priežastis. Kartais čiužinys pilnai susidėvi ir tampa nenaudojamas. Kartais dėl amžiaus, svorio pokyčių ar traumų veiksnių, keičiasi mūsų patogumo poreikiai, tad ateina laikas keisti čiužinį. O kartais, yra daromos klaidos, kai čiužiniai būna išmetami dėl atsiradusių dėmių ar nemalonaus kvapo, nors šią problemą galima lengvai išspręsti užsakius čiužinių valymo paslaugą.

Visgi, jeigu jau esate nusprendę išmesti čiužinį, skaitykite toliau ir sužinokite, kaip tai atlikti teisingai.

Senų čiužinių išvežimo paslaugos!

Baldų išvežimas

Turinys

Čiužiniai – stambiagabaritės atliekos

Čiužiniai priklauso stambiagabaritėms atliekoms. Stambiagabaritės atliekos, tai atliekos, kurios įprastai yra sunkios arba didelės. Jas draudžiama mesti į įprastus konteineirius (ar palikti šalia jų), nes tai gali užtraukti administracinę atsakomybę.

Didelių gabaritų atliekoms priklauso:

  • Čiužiniai;
  • Baldai (sofos, stalai, lovos, kėdės, komodos, spintos, sekcijos, spintelės, lentynos ir t. t.);
  • Įvairūs prietaisai;
  • Būsto įrenginiai (langai, langų rėmai, durys, plintusai, kilimai, kiliminės dangos ir kt.);
  • Fortepijonai, pianinai;
  • Statybinės atliekos;
  • Griovimo atliekos;
  • Santechnikos įrenginiai (praustuvai, vonios, dušo kabinos, kriauklės, gyvatukai ir t. t.);
  • Bei kitos stambiagabaritės atliekos.

Kur išmesti seną čiužinį

Čiužinių išmetimo aikštelės visoje Lietuvoje

Taigi, kur dėti seną čiužinį?

Visas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles Lietuvoje galite rasti čia: Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Aplinkos Apsaugos Agentūros svetainėje. Tiesiog pasirinkite reikiamą savivaldybę ir ten rasite visą aktualią informaciją: adresus, kontaktinius telefono numerius ir darbo laiką. Visos šios aikštelės, šalia kitų stambiagabaričių atliekų, turėtų priimti ir čiužinius.

Išvežame senus čiužinius visoje Lietuvoje!

Baldų išvežimas

Kaip sužinoti, kad atėjo laikas naujam čiužiniui?

Pradėkime nuo to, kad ekspertai rekomenduoja keisti čiužinius kas 8 metus. Visgi, vieni čiužinių tipai įprastai tarnauja ilgiau nei kiti. Pavyzdžiui, hibridinius spyruoklinio putplasčio čiužinius reikia keisti anksčiau, maždaug kas 6 metus, o paprasti spyruokliniai čiužiniai gali tarnauti iki 10 metų. Tuo tarpu, putplasčio ir latekso čiužiniai su atminties efektu, tinkamai prižiūrimi, gali tarnauti net iki 15 metų.

Pateikti skaičiai yra tik vidutinė kiekvieno čiužinių tipo naudojimo trukmė. Vieni čiužiniai gali tarnauti ilgiau, kiti trumpiau. Čiužinio naudojimo trukmė varijuoja, priklausomai nuo tokių veiksnių kaip medžiaga iš kurios jis pagamintas ar priežiūra.

Geriausias ir tiksliausias būdas kaip nustatyti ar čiužinį reikia keisti, tai įvertinti ar jis atitinka visus poreikius, t. y. ar čiužinys vis dar patogus, ar galite gerai išsimiegoti, ar jis nekelia diskomforto.

Atsiradusios dėmės ar blogas kvapas, nėra tie indikatoriai, kuriuos reikėtų interpretuoti kaip itin svarbius, lemiančius čiužinio išmetimą. Net jeigu, pavyzdžiui, augintis prišlapino į lovą, yra daug paprastų būdų kaip išvalyti šlapimą ir jo kvapą iš čiužinio. Tą galite padaryti patys arba galite kreiptis į profesionalus.

Ženklai, rodantys, kad reikia keisti čiužinį

  • Nusidėvėjimas;
  • Miego kokybės pokyčiai;
  • Nubudę jaučiate nuovargį ar skausmą;
  • Ant čiužinio atsiradę gumbai;
  • Miego partnerio judesius jaučiate intensyviau nei seniau;
  • Užmigimo laikas tapo ilgesnis;
  • Čežėjimas;
  • Ir kita.

Be to, šlapimas, tepalai ar kraujas yra tie dėmių tipai, kurių laiku nepašalinus, jie gali įsisenėti visam laikui. Atsiradęs nemalonus kvapas ir subjurusi estetinė išvaizda neretam tampa lemiamu faktoriumi atsisakant čiužinio. Tiesa, greitai sureagavus, net ir kraujas gali būti išvalytas.

Jeigu čiužinys atitinka kažkuriuos iš minėtų aspektų, rekomenduojame išmest savo dabartinį čiužinį stambiagabaričių atliekų aikštelėje ir ieškoti naujo. Miegas yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis, o čiužinys – pagrindinis įrankis, padedantis pasiekti kokybišką poilsį.

Straipsnio autorius

Gintaras Švara – valymo ekspertas, kuris domisi naujausiomis valymo tendencijomis. Gintaras rengia įvairius straipsnius valymo temomis, ruošia gidus kaip valyti vienas ar kitas dėmes, dalinasi įvairiais patarimais – kokią įrangą ar priemones pasirinkti, kad išgauti didžiausią efektyvumą.

Siųsti užklausą