Kaip išvalyti pelėsį iš čiužinio?

Pelėsis pirminėje savo stadijoje yra sunkiai įžiūrimas ir greitai plinta. Pelėsio sporos visą laiką tvyro ore, o radusios šiltą ir drėgną paviršių, ten pradeda klestėti. Tuo metu, kai ant čiužinio pastebite pelėsio požymius (rausvas ar juodas dėmes), tai jau gali būti įsisenėjusi problema. Dažnu atveju įsisenėjusį pelėsį gali pašalinti tik cheminis giluminis čiužinių valymas. Vis dėlto, jeigu pelėsis dar nėra per daug pažengęs, galite pabandyti jį išvalyti namų sąlygomis.

Skaitykite toliau ir sužinokite kaip nesunkiai išvalyti pelėsį iš čiužinio!

Turinys

Pelėsis

5 lengvi žingsniai kaip pašalinti pelėsį iš čiužinio

1. Išsiurbkite abi čiužinio puses. Iškart po to, kruopščiai išvalykite dulkių siurblio dulkių surinktuvą, kad išvengtumėte pelėsių sporų pasklidimo po namus.

2. Toliau, Jums reikės vienkartinio indo, izopropilo alkoholio, šilto vandens ir drėgno skudurėlio. Izopropilo alkoholį sumaišykite vienkartiniame inde lygiomis dalimis su šiltu vandeniu (50/50). Įmerkite pažeistas audinio dalis į tirpalą, išgręžkite, o tuomet, drėgnu skudurėliu nušveiskite supelijusią čiužinio dalį.

3. Nuvalykite pažeistą audinio vietą šiltame vandenyje išmirkyta ir išgręžta šluoste. Pasirūpinkite, kad šluostė būtų kiek įmanoma sausesnė. Jeigu gilyn į čiužinį pateks daugiau drėgmės, tai paskatins pelėsio plitimą. Be to, prie pelėsio plitimo prisideda ir kiti skysčiai, pavyzdžiui: kavos, sulčių ar šlapimo išsiliejimas. Visų šių nutikimų atveju yra labai svarbu išvalyti čiužinį kuo greičiau ir pašalinti drėgmę. Mūsų redakcija yra parengusi išsamų gidą kaip išvalyti šlapimą iš čiužinio, su kuriuo rekomenduojame susipažinti, kad nutikus tokio tipo nelaimei, žinotumėte kaip elgtis.

4. Po čiužinio paviršių, tolygiai paskirstykite dezinfekavimo priemonę, tinkamą naudoti apmušalams.

5. Paskutinis žingsnis – išneškite čiužinį į lauką ir palikite jį ant tiesioginių saulės spindulių. Saulės šviesa kenkia pelėsio augimui ir tuo pačiu, ji išsausins Jūsų čiužinį.

Štai ir viskas! Jeigu po šio proceso pelėsis nebuvo išvalytas, rekomenduojame pakartoti nurodytus žingsnius. Jei vis vien nepavyksta, tuomet siūlome kreiptis į mūsų specialistus, kadangi turime visą reikiamą įrangą ir valymo priemones. Tai leis saugiai ir efektyviai panaikinti pelėsį iš čiužinio.

Kaip išvengti pelėsio atsiradimo čiužinyje?

  • Drėgnose patalpose naudokite sausintuvą.
  • Užterštose pelėsiu patalpose naudokite oro valytuvą.
  • Užtikrinkite pastovų oro cirkuliavimą vėdindami patalpas.
  • Užtikrinkite, kad čiužinys būtų vėdinamas iš apačios.
  • Įsigykite lateksinį čiužinį, kuris yra natūraliai atsparus pelėsiui.

Pavojai miegant ant čiužinio, kuriame užsiveisė pelėsis

Kai kurios pelėsių rūšys nėra patogeniškos ir nekelia pavojaus žmonių sveikatai, o kitos gali sukelti rimtų kvėpavimo sutrikimų, odos dirginimą ir kitų sveikatos problemų. Svarbu nustatyti pelėsio tipą ant Jūsų ar Jūsų vaiko čiužinio, kad pamatytumėte, ar galite jį išvalyti, ar turėtumėte jį pašalinti.

Net jei pelėsis nėra toksiškas, jis gali išskirti toksinus, kurie kenkia žmogaus sveikatai. Kai kuriais atvejais pelėsis sukelia alerginę reakciją vaikams ar suaugusiems, kurie yra jautrūs pelėsio sporoms.

Dėl šių priežasčių yra itin svarbu tinkamai prižiūrėti čiužinius, juos nuolat profesionaliai valyti ir tikrinti, ypač, jeigu namuose yra naujagimis (kuriam taip pat svarbu yra parūpinti geriausią čiužinį kūdikiui, kiek įmanoma labiau atsparų tokio tipo nešvarumams). 

Pabaigai

Pelėsio dėmės yra išvalomos, tačiau kova su juo nėra tokia lengva. Jeigu ant savo čiužinio pastebėjote pelėsį, tikėtina, kad jo galima rasti ir kitose vietose. Tam, kad pilnai pašalinti pelėsį, reikia itin daug užsispyrimo. Kadangi tai neretai virsta alinančiu darbu, geriausia yra kreiptis į profesionalus, kurie gali pakonsultuoti ir padėti.

Straipsnio autorius

Gintaras Švara – valymo ekspertas, kuris domisi naujausiomis valymo tendencijomis. Gintaras rengia įvairius straipsnius valymo temomis, ruošia gidus kaip valyti vienas ar kitas dėmes, dalinasi įvairiais patarimais – kokią įrangą ar priemones pasirinkti, kad išgauti didžiausią efektyvumą.