11 Geriausių čiužinių kūdikiams 2023!

Nors taip ir neatrodo, bet pirmuosius savo gyvenimo mėnesius kūdikiai praleidžia miegodami.

Ramiam mažylio miegui, labai svarbu sukurti tinkamą aplinką, o saugus ir patogus lovelės čiužinys, tai puiki pradžia.

Turinys

Geriausias čiužinys kūdikiui

Kokio tipo lovytės čiužiniai geriausiai tinka kūdikiams?

Ieškant kokio tipo čiužinys geriausiai tiktų kūdikiui, galima nesunkiai pasiklysti tarp nesibaigiančios gausos pasiūlymų. Mūsų redakcija išskiria 2 pagrindinius lovelės čiužinių tipus.

Spyruokliniai čiužiniai: Tai tradicinis čiužinio tipas, kurio viduje yra plieninės spiralės, paverčiančios jį elastingu ir tvirtu. Virš spiralių, spyruokliniuose čiužiniuose yra skirtingų amortizuojančių medžiagų sluoksniai: poliesteris, medvilnė arba porolonas.

Spyruoklinių čiužinių specifikacijose dažniausiai nurodomas spiralių kiekis (kuo daugiau spiralių, tuo didesnis palaikymas) ir spiralių tankis (kuo mažesnis skaičius nurodytas, tuo jos storesnės).

Šio tipo čiužiniai gali būti brangesni už kitus, ypač jeigu ieškote tokio, kuris būtų su daugiau spiralių. Be to, spyruokliniai čiužiniai įprastai sveria daugiau, o tai tampa ypač aktualu, kai tenka dažnai keisti lovelės paklodes.

Putų poliuretano čiužiniai: Paprastai jie gaminami iš poliuretano, putplasčio dervos. Šio tipo čiužiniai yra lengvi ir patvarūs. Be to, neretai jie yra pigesni.

Renkantis putų poliuretano čiužinį, reikėtų įsitikinti ar jis yra elastingas. Tą galima nesunkiai patikrinti suspaudžiant čiužinį ranka ir stebint per kiek laiko jo paviršius atgauna buvusią formą (kuo greičiau, tuo geriau).

Tuo pačiu, reikėtų ieškoti tokio putų poliuretano čiužinio, kurio tankis būtų didesnis, tad jis būtų tvirtesnis. Tai galima patikrinti atsižvelgiant į čiužinio svorį (tankesni čiužiniai įprastai yra sunkesni) arba suspaudus jo šonus (tankesnių modelių rankomis suspausti nepavyks).

Dėmesio! Net ir su užvalkalu, kūdikio lovelės čiužiniuose kaupiasi daug purvo ir dulkių. Todėl, vaiko čiužinį būtina valyti bent kas kelias savaites. Be to, kaip ir suaugusiųjų, taip ir kūdikių čiužiniai turėtų būti valomi profesionaliai bent du kartus į metus.

Kaip pasirinkti čiužinį naujagimiui?

Yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis geriausią vaikiškos lovelės čiužinį savo kūdikiui.

 • Tvirtumas: Kūdikiams skirti čiužiniai turi būti kietesni nei suaugusiems. Kietas čiužinys garantuoja daugiau saugumo ir palaiko kaulų augimą, naujagimiui miegant. Gerai žinomas sveikatos portalas WebMD 2013 metais paskelbė mokslinio tyrimo duomenis, kuriuose teigiama, kad tvirtesni čiužiniai gali sumažinti SIDS (liet. SKMS – staigus kūdikio mirties sindromas) riziką.
 • Dydis: Čiužinys turi tvirtai priglusti prie lovelės rėmo. Tarp čiužinio ir lovelės neturėtų tilpti daugiau nei du pirštai.
 • Atsparumas vandeniui: Kūdikių čiužiniai turėtų būti su vinilo arba polietileno paviršiumi, kad jie būtų atsparūs tiek vandeniui, tiek pelėsiui. Tokiu atveju, jeigu nuspręsite pasirinkti medžiaginį čiužinį, būtinai pasirūpinkite vandeniui atspariu užvalkalu. Drėgnose vietose pelėsis greitai plinta, o didelis jo kiekis yra kenksmingas žmogaus sveikatai. Be to, pelėsio valymas iš čiužinio yra sudėtingas, tad geriau jo išvengti.
 • Medžiaga: Kai kurie tėvai renkasi čiužinius, pagamintus iš natūralių ir organinių, o ne cheminių medžiagų. Nors šiuolaikiniai čiužiniai ir yra gaminami pagal naujausius mokslo ir technologijų standartus, pasitaiko ir pigios sintetinės medžiagos. Dėl šios priežasties reikėtų nepagailėti pinigų ir rinktis gerai žinomų gamintojų produkciją.
 • Gydytojo rekomendacijos: tai ypač aktualu kūdikiams, kurie turi kaulų ar raumenų ligų.
 • Amžius: jaunesiensiems vaikams reikalingi mažesni, vyresniems didesni čiužiniai.

Lovytės čiužinio saugumo standartai

Kūdikio saugumas yra pats svarbiausias prioritetas. Pateikiame kelis pagrindinius saugumo reikalavimus į kuriuos reikėtų atsižvelgti, renkantis čiužinį.
 • Venkite naudotų čiužinių: Dėl pavojų, susijusių su pelėsiu ir bakterijomis.
 • Laikykite lovelę tuščią: Nors ir atrodo gražiai, kūdikio lovytėje niekada neturėtų būti pagalvėlių, pledukų, pliušinių žaislų. Taip yra todėl, kad miegant, jie kūdikiui gali uždengti veidą ir kelti pavojų uždusti.
 • Guldykite kūdikį ant nugaros: Saugiausia kūdikio miego padėtys yra ant nugaros.
 • Nevyniokite kūdikio per stipriai į antklodę.
 • Pasitarkite su pediatru prieš apverčiant čiužinį: Jeigu turite dvipusį čiužinį, būtinai pasitarkite su vaiko gydytoju, kad sužinotumėte ar jau tinkamas laikas jį apversti.

Kiek kainuoja čiužiniai skirti kūdikiams?

Kūdikiams skirtų čiužinių kainos gali būti labai įvairios: nuo €100 iki €500 ar daugiau. Nors brangesni čiužiniai dažniausiai gaminami iš aukštesnės kokybės medžiagų, nereiškia, kad negalima rasti kokybiškų, bet pigesnių alternatyvų. Žinoma, rinkoje esama variantų, kurie kainuoja pigiau, tačiau nebrangūs čiužiniai linkę greičiau susidėvėti, plyšti, neapsaugoti nuo pratekėjimo ar išsiliejimo.

Be to, yra priežasčių dėl kurių gali tekti kada keisti čiužinį, pavyzdžiui: neišvalomos dėmės, pažeidimai ar alergijų atsiradimas.

Iškviesk.lt parinkti geriausi čiužiniai kūdikiams

Išanalizavę kitas čiužinių kūdikiams apžvalgas internete, pateikiame savąjį sąrašą, paremtą mūsų nuomone.

 • Naturepedic Organic Breathable – Puikus natūralus čiužinys
 • Avocado Eco Organic Crib Mattress – Ekologiškas, organinis čiužinys
 • Graco Premium Foam Crib Mattress – Vienas pigiausių, bet išlaikančių vertę
 • Newton Baby Breathable 2-Stage Mattress – Puikus “kvėpuojantis” čiužinys
 • Moonlight Slumber Little Dreamer Mattress – Vienas geriausių dvipusis čiužinys
 • Lullaby Earth Eco-Plus Mattress – Lengvas čiužinys
 • babyletto Pure Core Mini Crib Mattress – Mažas čiužinys
 • Lullaby Earth Lullaby Earth x Babylist 2-Stage Mattress – Spyruoklinis čiužinys
 • Bundle of Dreams Eco-Air Mattress – Ekologiškas čiužinys
 • Serta SertaPedic Moongaze Crib Mattress – Putų poliuretano čiužinys
 • Bedgear Air-X Performance Mattress – Vėsinantis čiužinys

Kaip išrinkome geriausius čiužinius kūdikiams?

Atrinkome produktus, kurie yra geriausiai vertinami ir užima aukštas vietas įvairiuose čiužinių palyginimo portaluose. Išanalizavome kiekvieną iš jų, perskaitėme įvairius atsiliepimus ir pateikėme savo įžvalgas.

Pabrėžtina, kad informacija pateikta remiantis mūsų redakcijos atlikta analize ir ji yra subjektyvi.

Tikimės, kad bent kiek pagelbėjome renkantis geriausią čiužinį kūdikiui!

Straipsnio autorius

Gintaras Švara – valymo ekspertas, kuris domisi naujausiomis valymo tendencijomis. Gintaras rengia įvairius straipsnius valymo temomis, ruošia gidus kaip valyti vienas ar kitas dėmes, dalinasi įvairiais patarimais – kokią įrangą ar priemones pasirinkti, kad išgauti didžiausią efektyvumą.