Kas kiek laiko reikia keisti čiužinį?

Miegas yra vienas reikšmingiausių žmogaus sveikatos aspetkų. Be kokybiško miego, mūsų kūnai nėra pajėgus gyti, o smegenys sunkiai dorojasi su emocijomis ir prisiminimais.

Vienas svarbiausių kriterijų, siekiant kokybiško miego, yra patogus čiužinys. Dėl šios priežasties, itin svarbu nepagailėti pinigų, kad įsigyti visus miego poreikius geriausiai atitinkantį čiužinį.

O ką jau kalbėti jei čiužinį perkate ne sau, o mažiesiems. Pavyzdžiui, geriausias čiužinys kūdikiui vertinamas pagal visai kitus kriterijus nei suaugusiam žmogui. Dėl šios priežasties, svarbu tinkamai išsinagrinėti visus pasirinkimus prieš nusprendžiant pirkti.

Visgi, kas kiek laiko reikėtų keisti čiužinį?

Idealiomis sąlygomis, čiužinį reikėtų keisti kas 6-8 metus.

Žinoma, šis periodas identifikuojamas pagal bendras taisykles. Jos toli gražu tinka ne kiekvienu atveju. Norint suprasti ar tikrai atėjo metas keisti čiužinį, pirmiausiai reikėtų įvertinti šiuos veiksnius:

  • Jį turite 6-8 ar daugiau metų.
  • Čiužinys tapo nebepatogus ir daro neigiamą įtaką miegui.
  • Jis akivaizdžiai pažeistas ar subliūškęs.
  • Čiužinys skleidžia daugiau garso nei įprastai (triukšmą keliančios spyruoiklės dažnai pasitaiko senuose spyruokliniuose čiužiniuose).
  • Pastebite, kad geriau išsimiegate apsistoję kur nors kitur: pas draugus ar išvykoje.
  • Čiužinys nusėtas sunkiai išvalamomis dėmėmis: krauju, šlapimu, pelėsiu. Kai kuriais atvejais su šiomis problemomis dar gali padėti susidoroti profesionalus čiužinių valymas.
  • Pajautėte suintensyvėjusias alergijas ar astmą.
  • Reguliariai pabuindate nuo raumenų ar sąnarių sąstingio.

Paprastai tariant, čiužinį reikėtų keisti tuomet, kai jame tampa nebepatogu ar nejauku miegoti. Nėra vieno aiškaus termino tinkančio visais atvejais. Reikia žiūrėti individualiai, o jeigu tai padaryti sudėtinga, visuomet galite pasikonsultuoti su profesionalais. Šią sritį gerai išmano įvairios valymo ar čiužiniais prekiaujančios įmonės.

Bet kokiu atveju, jeigu jau pagalvojote apie naują čiužinį, tai yra įrodymas, kad kažkas yra negerai su dabartiniu miego draugu. Todėl, patariame šią investiciją daryti anksčiau nei vėliau. Juk poilsis yra tiesiogiai susijęs ir su gera nuotaika ir produktyvumu.

Kada reikia keisti čiužinį

Straipsnio autorius

Gintaras Švara

Gintaras Švara – valymo ekspertas, kuris domisi naujausiomis valymo tendencijomis. Gintaras rengia įvairius straipsnius valymo temomis, ruošia gidus kaip valyti vienas ar kitas dėmes, dalinasi įvairiais patarimais – kokią įrangą ar priemones pasirinkti, kad išgauti didžiausią efektyvumą.