11 patarimų kaip išvalyti VAŠKĄ nuo drabužių 2023

Vaškas ant drabužių – sunkiai pašalinama dėmė. Tam, kad ją tinkamai išvalyti, kartais reikia pritaikyti nestandartinius valymo metodus. Mūsų redakcija sudarė 10 patarimų rinkinį, kurie padeda suprasti kaip išvalyti vašką nuo drabužių: kelnių, megztinių, suknelių, šortų, marškinėlių ir kt. Verta paminėti, kad šie patarimai puikiai tinka ir vaško valymui iš zomšo ar kitų audinių. Skaitykite toliau ir sužinokite kaip pašalinti šio tipo dėmes!

Turinys

1. Pasinaudokite profesionalų paslaugomis

Valydami patys, rizikuojate sugadinti audinį. Jeigu ištepėte vašku savo mėgstamą drabužį ir norite jį išsaugoti, rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie turi reikiamą įrangą ir priemones, kad pašalinti sudėtingas vaškų dėmės nuo audinių. Drabužių valymo paslaugos, tai greitas ir efektyvus būdas, norint užtikrinti rūbų švarą. Susisiekite su mūsų komanda jau šiandien!

Vaško valymas iš drabužių

2. Pasitelkite plaukų džiovintuvą

Naudokite plaukų džiovintuvą, kad pašildytumėte vašką ir palengvintumėte jo pašalinimą.

3. Į pagalbą – lygintuvas

Uždėkite rudą popierinį maišelį ant vaško dėmės ir naudodamiesi lygintuvu, lengvai pakaitinkite. Lygintuvo sukeltas karštis išlydis vašką ant rūbų ir jis prilips prie popierinio maišelio. Šis būdas puikiai tinka ir kai reikalingas vaško valymas nuo staltiesės.

4. Džiovinimo lakštas – puikus sprendimas

Džiovinimo lakštu patrinkite vašką, kad šis jį suskaidytų. Naudodamiesi džiovinimu lakštu, nesunkiai išvalysite vašką iš kelnių, suknelių, megztinių ar kitų drabužių.

5. Užtepkite WD-40 ar kitą tepalą

Ant vaško dėmės užtepkite nedidelį kiekį WD-40 ar kito tepalo. Tepalas padės atlaisvinti vašką taip, kad jį būtų galima nuvalyti su popieriniu rankšluosčiu ar skudurėliu. Tiesa, jeigu rūbus ištepėte tepalu, rekomenduojame skaityti mūsų parengtą straipsnį apie tai, kaip išvalyti tepalo dėmes iš drabužių.

6. Nugramdykite vašką kietu daiktu

Nugramdykite vašką nuo rubų su bankine kortele, buku peiliu ar kito tipo plokščiu ir kietu daiktu.

Kaip išvalyti vašką nuo drabužių

7. Drabužį įdėkite į šaldiklį

Valandai ar dviems palikite išteptą vašku drabužį šaldiklyje. Sušalęs vaškas dar labiau sukietėja ir tampa lengviau nuvalomas ar nugramdomas.

8. Užtepkite dažų skiediklio ar nagų valiklio

Ištirpinti vašką nuo drabužių gali padėti dažų skiediklis arba nagų lako valiklis. Pasitelkę šias priemones, nesunkiai išvalysite vašką.

9. Vašką skaidykite su actu

Ant vaško užtepkite nedidelį kiekį acto. Rūgštingumas padės suskaidyti vašką ir pašalinti dėmę.

10. Pabandykite išvalyti su boraksu

Pamerkite drabužius į vandens ir borakso mišinį. Boraksas padės atlipinti vašką nuo audinio.

11. Valykite su komerciniu vaško valikliu

Naudokite komercinį vaško valiklį, specialiai sukurtą vaško pašalinimui iš drabužių. Tokio tipo vaško valiklius galima įsigyti įvairiose parduotuvėse.

Straipsnio autorius

Gintaras Švara – valymo ekspertas, kuris domisi naujausiomis valymo tendencijomis. Gintaras rengia įvairius straipsnius valymo temomis, ruošia gidus kaip valyti vienas ar kitas dėmes, dalinasi įvairiais patarimais – kokią įrangą ar priemones pasirinkti, kad išgauti didžiausią efektyvumą.