11 lengvų patarimų kaip išvalyti VAŠKĄ nuo staltiesės [2023]

Turbūt niekas taip nepuošia stalo kaip švari staltiesė. Vis dėlto, nei vienas balius neapsieina be dėmių ant staltiesės. O ką daryti, kai ant staltiesės atsiranda ne vien vyno dėmės, bet ir vaškas, kuris sukietėjęs gali tapti tikru iššūkiu. Skaitykite toliau ir susipažinkite su 10 pagrindinių būdų kaip nuvalyti vašką nuo staltiesės. Svarbu paminėti, kad dalis šių būdų gali būti kombinuojami tarpusavyje siekiant pilnai išvalyti dėmę.

Turinys

1. Kvieskite profesionalus

Jeigu nei vienas iš žemiau esančių būdų nepadės, turbūt vaško dėmė ant staltiesės yra itin sudėtinga ir gal net įsisenėjusi. Tokiu atveju, rekomenduojame užsisakyti profesionalias drabužių ir staltiesių valymo paslaugas. Profesionalai naudoja kokybiškas ir veiksmingas priemones bei įrangą, kas leidžia vašką ir kitas dėmes pašalinti akimirksniu. Valydami staltiesę patys, galite ją sugadinti, o savo srities ekspertai pasirūpins, kad taip tikrai nenutiktų.

Vaško valymas nuo staltiesės

2. Gramdykite peiliu

Nugramdykite vašką buku peiliu.

3. Įdėkite į šaldiklį

Jeigu tiesiog nugramdyti nepavyksta, įdėkite staltiesę į šaldiklį ir laikykite ją ten maždaug valandą. Taip vaškas sukietės ir taps lengviau nugramdomas peiliu ar kempinėle.

4. Jeigu neturite buko peilio

Jeigu peilio prie savęs neturite, vašką taip pat galima nugramdyti bankine kortele ar kitu kietu ir plokščių daiktu.

5. Naudokite lygintuvą

Uždėkite rudą popierinį maišelį toje staltiesės vietoje, kurioje yra vaško dėmė. Tuomet, pasiimkite lygintuvą ir pakaitinkite dėmės vietą per maišelį. Lygintuvo šiluma ištirpdys vašką, o popierinis maišelis jį sugers.

6. Naudokite plaukų džiovintuvą

Panašiai galima padaryti ir su plaukų džiovintuvu. Patieskite staltiesę ant lygaus paviršiaus, su plaukų džiovintuvu pakaitinkite vaško dėmės vietą, nugramdykite vašką su peiliu ar kitu plokščiu ir kietu objektu. Jeigu gramdosi sunkiai, užpilkite šiek tiek indų ploviklio ir pavalykite dėmę šepetėliu ar šiurkštesne kempinėle. Nuplaukite staltiesę šiltu vandeniu ir leiskite išdžiūti.

Kaip išvalyti vašką iš staltiesės

7. Pašalinkite vašką verdančiu vandeniu

Neturite nei lygintuvo, nei plaukų džiovintuvo? Nebėda. Užvirinkite vandenį ir supilkite jį į dubenėlį. Paimkite staltiesę ir uždėkite ją ant dubens. Dėl verdančio vandens karščio vaškas pradės lydytis ir taps lengvai nuvalomas popieriniu rankšluosčiu ar skudurėliu.

8. Valykite su indų plovikliu ar skalbimo milteliais

Į šiltą vandenį įpilkite indų ploviklio (arba skalbimo miltelių) ir į mišinį įmerkite vaškuotą staltiesę. Laikykite tol, kol vaškas išplauks į paviršių.

9. Siurbkite su dulkių siurbliu

Pašaldykite staltiesės vietą, kurioje yra vaškas (lengviausia tai padaryti šaldiklio pagalba – žiūrėti 2 patarimą). Vaškui pašalinti, naudokite dulkių siurblį su apmušalų priedu.

10. Skalbkite skalbimo mašinoje

Pašalinkite vašką naudodamiesi skalbimo mašina. Įdėkite išteptą staltiesę į skalbimo mašiną, nustatykite subtilų skalbimo ciklą (angl. delicate cycle).

11. Valykite su spiritu / alkoholiu

Norėdami pašalinti vašką nuo staltiesės, pirmiausia įdėkite staltiesę į šaldiklį maždaug valandai. Taip vaškas taps kietesnis ir lengviau pašalinamas. Tada naudokite buką peilį, kad nugramdyti kuo daugiau vaško. Galiausiai naudokite švarią šluostę, suvilgytą spiritu ar alkoholiu, kad pašalintumėte likusį vašką.

Apibendrinimas

Tikimės, kad mūsų patarimai padėjo išvalyti vašką iš staltiesės. Esame taip pat parengę išsamų gidą kaip išvalyti vašką nuo drabužių, kurį taip pat rekomenduojame skaityti, jeigu susidūrėte su tokia problema. Visgi, jeigu drabužių ar staltiesės nepavyksta išvalyti patiems, kreipkitės į mūsų specialistus ir mes mielai Jums pagelbėsime, atlikdami valymą profesionaliai.

Straipsnio autorius

Gintaras Švara – valymo ekspertas, kuris domisi naujausiomis valymo tendencijomis. Gintaras rengia įvairius straipsnius valymo temomis, ruošia gidus kaip valyti vienas ar kitas dėmes, dalinasi įvairiais patarimais – kokią įrangą ar priemones pasirinkti, kad išgauti didžiausią efektyvumą.