Statybų ir griovimo projektų metu, sugeneruojami dideli atliekų kiekiai. Tinkamas šių medžiagų utilizavimas yra būtinas, norint apsaugoti gamtą ir visuomenės sveikatą.
Mūsų atrinkti atliekų valdymo ir išvežimo specialistai dirba saugiai ir atsakingai, o visas procesas yra atliekamas ekonomiškai, nuolat galvojant apie klientą. Sukaupta ilgametė patirtis atliekų tvarkymo industrijoje, mūsų ekspertų komandai leidžia tinkamai pasirūpinti statybinių atliekų konteineriais. Dirbabe įvairių dydžių ir sudėtingumo fiziniuose ar juridiniuose projektuose.
Vilniuje ir Vilniaus apskrityje
- Vilnius
- Baltoji Vokė
- Eišiškės
- Elektrėnai
- Grigiškės
- Lentvaris
- Nemenčinė
- Pabradė
- Rūdiškės
- Šalčininkai
- Širvintos
- Švenčionėliai
- Švenčionys
- Trakai
- Ukmergė
- Vievis
Kas yra statybinės atliekos?
Statybinės ir griovimo darbų atliekos yra platus apibrėžimas. Jos susideda iš įvairių medžiagų, tokių kaip:
- Mediena;
- Betonas;
- Plytos;
- Gipso kartonas.
Šių medžiagų ypač daug lieka po statybos, renovacijos ar pastatų, kelių, kitų struktūrinių objektų griovimo darbų.
Iš esmės, statybinių ir griovimo darbų atliekos yra labai įvairios ir kompleksinės, todėl norint jomis tinkamai pasirūpinti, būtina laikytis nustatytų įstatymų normų bei saugos reikalavimų.
Ką apie mūsų specialistus kalba klientai?
Statybinių atliekų konteinerių nuoma
Užsisakant statybinių atliekų, dar žinomų, kaip gruzo išvežimo paslaugas, jūs iš esmės išsinuomojate specialų konteinerį, į kurį galite išmesti darbų metu susikaupiančias atliekas, kurias vėliau mes išvežame. Statybinių atliekų konteineriai būna įvairių dydžių ir tipų, priklausomai nuo Jūsų specifinių poreikių ir statybinio projekto reikalavimų. Vieni iš tipinių statybinių atliekų konteinerių gali būti:
- Atviri metaliniai konteineriai: Tokie statybiniai atliekų konteineriai įprastai yra dideli bei turi visiškai atvirą viršutinę dalį, per kurią patogiai galima mesti sunkias ir dideles atliekas. Kadangi konteinerio viršus nėra uždaras – į jį išmesti atliekoms, galima lengvai pasitelkti ir hidraulinius keltuvus ar kitą techniką. Šių konteinerių dydis gali būti nuo 7, iki 30 m³, todėl tokios atliekų talpos yra itin tinkamos didelio masto projektams.
- Priekinio pakrovimo konteineriai: Šios talpos yra panašios į atvirus konteinerius, tačiau jie turi varstomas duris priekinėje dalyje, per kurias yra pakraunamos ir iškraunamos statybinės atliekos. Priekinio pakrovimo statybiniai konteineriai įprastai būna mažesni, nuo 1.5 iki 6 m³, todėl jie labiau tiks mažesniems statybos projektams arba atliekoms, kurios yra per sunkios ar per didelės įprastoms šiukšliadėžems.
- Statybinių atliekų šiukšliadėžės arba didmaišiai: Tai yra mažas ir nešiojamas statybinių atliekų konteinerių tipas. Įprastai tokios šiukšliadėžės yra naudojamos surinkti ir išmesti atliekas laikinai ir vietoje, kol jų prisikaups pakankamai, kad galėtumėte nugabenti į didesnį statybinių atliekų konteinerį. Šiukšliadėžių dydis varijuoja nuo 1 iki 3 m³, todėl jos labiausiai tinkamos rinkti atliekas specifinėse vietose, pvz., objekto patalpose.
Kokių medžiagų į statybinių atliekų konteinerius mesti negalima?
Statybiniai atliekų konteineriai yra suprojektuoti taip, kad į juos būtų galima patogiai išmesti didelį kiekį statybos, renovacijos ar griovimo darbų atliekas. Tačiau, yra ir tokių medžiagų, kurioms šios talpos nėra tinkamos, tad joms utilizuoti reikėtų pasirinkti kitus būdus:
- Pavojingos medžiagos. Tokiomis yra laikomos degios, ėsdinančios, toksiškos ar reaktyviosios medžiagos, tokios kaip: kuras, baterijos ir dažai. Jų į statybinį konteinerį mesti negalima, kadangi tokios medžiagos yra utilizuojamos kitais specialiais būdais.
- Asbestas. Tai – dažnai sutinkama statybinių medžiagų sudedamoji dalis. Asbesto galima aptikti izoliacijos priemonėse, lubų plytelėse ir stogo čerpėse. Asbestas yra itin toksiškas ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų, žmogui įkvėpus, tad jo utilizavimu taip pat reikia pasirūpinti atskirai.
- Medicininės atliekos. Švirkštai, adatos, kiti aštrūs medicinos prietaisai negali būti metami į statybinius konteinerius.
- Elektronikos atliekos. Televizoriai, kompiuteriai, mobilieji telefonai. Kadangi juose būna toksiškų medžiagų – šių daiktų negalima mesti nei į statybinius, nei į įprastus šiukšlių konteinerius.
Jei kiltų neaiškumų dėl kitų pavojingų medžiagų, kurių mesti į statybinėms atliekoms skirtus konteinerius negalima, jus mielai informuos paslaugas atliekantys specialistai konsultacijos metu.
Kaip vyksta statybinių šiukšlių išvežimas, užsakius paslaugas?
Pasirinkite dominančią paslaugą
Užsisakykite telefonu ar užklausos forma
Atsiunčiame specialistų komandą
Atliekame sutartus darbus
Mėgaujatės atliktais darbais
Įprastas statybinio laužo išvežimas susideda iš šių žingsnių:
- Konsultacijos metu, įvertinsime jūsų projekto dydį ir padėsime nustatyti, apie kokį kiekį atliekų gali tekti išvežti.
- Bendradarbiaujant, bus sudaromas detalus statybinių atliekų išvežimo planas bei grafikas, o taip pat – suderintas laikas bei paslaugų kaina.
- Parūpinsime visą reikiamą įranga (konteinerius), personalą ir transporto priemones, kuriomis statybinės atliekos bus išvežamos saugiai ir laikantis visų reikalavimų.
- Pasirūpinsime, kad išvežtų statybinių atliekų rūšiavimas ir perdirbimas būtų vykdomi pagal visus industrijos standartus bei teisės aktus.
- Esant poreikiui, bus išduodamos pažymos, patvirtinančios tinkamą atliekų sutvarkymą po to, kai bus įvykdyti visi statybinių atliekų išvežimo įsipareigojimai.
Statybinių atliekų išvežimo kaina
Svarstydami, kiek kainuoja statybinių ar remonto atliekų išvežimas, turime pirmiausia pagalvoti apie šiuos faktorius:
- Statybinių atliekų tipas ir kiekis. Griovimo ir statybinės atliekos yra įvairių medžiagų mišinys, todėl jų išvežimo kaina priklauso nuo konkrečios atliekų sudėties. Pavyzdžiui, pavojingoms atliekoms ir asbestui utilizuoti, reikalingi specialūs metodai, dėl kurių kaina gali išaugti.
- Projekto vieta ir pasiekiamumas. Jei projekto lokacija yra toliau nutolusi, arba sudėtingai privažiuojama, jos pasiekimas gali būti sudėtingesnis. Dėl to, šis faktorius taip pat yra skaičiuojamas, kaip galutinės kainos sudedamasis faktorius.
- Atliekų šalinimo įrenginių užimtumas ir kaina. Kai kuriais atvejais, vienose vietovėse atliekų perdirbimo įrenginiai gali būti pakankamai užimti arba taikyti didesnes utilizavimo kainas, nei kitur, todėl turime į tai atsižvelgti siūlydami ir savo paslaugų kainas.
- Projektui taikomi reikalavimai ir atitikimo jiems kaina.
Nepaisant šių atliekų išvežimo kainos faktorių, gali būti ir papildomų išlaidų, apie kurias būsite supažindinti konsultacijos metu, aptariant visas jūsų projekto ir paslaugos atlikimo detales, tačiau galime jus patikinti, kad kiekvienu atveju stengsimės pritaikyti pigiausias ir jums palankiausias sąlygas.